Proč jsem se konečně rozhodla psát blog a vydala se na svou novou cestu?

Pracovala jsem od roku 2000 v reklamní agentuře a nakonec jsem to dotáhla až na výkonnou ředitelku. Byla to ale práce velmi časově i psychicky náročná. Více je v mém osobním příběhu.

Každý den jsem vstala, vypravila dceru do školky, pak jela rychle do agentury, v 16.00 hodin jsem odjížděla a jela rychle přes celou Prahu vyzvednout zase dcerku do 17.00 ze školky. Pak jsem se jí snažila věnovat, mezi urgentními telefonáty a emaily s klienty.

Mezi tím jsem dělala různé věci, možná to také znáte: Večeře, koupání, úklid, pohádka, uspávání a pak hezky zpět k počítači a dohnat vše, co jsem potřebovala dodělat, zadat, upravit a zařídit. Tak jsem to táhla několik let, až jsem se jednoho dne zhroutila a úplně složila.

Zůstala jsem doma v pyžamu a bála se vyjít ven. No a představte si, ono se to beze mě v té práci obešlo. Pocit prázdnoty v partnerském životě jsem si nahrazovala pocitem nepostradatelnosti a důležitosti v práci. Byla to velmi cenná zkušenost hned z několika důvodů.

Jednak jsem se mohla zamyslet, jestli chci skutečně žít dále takový život. Nemít čas na nic a vše dělat jako z rychlíku. Přitom vydělat jen na slušné životní náklady a k tomu být do budoucna asi často nemocná. Věděla jsem, že takhle dál už žít nechci.

Také jsem zjistila, kdo je můj skutečný přítel, kdo přišel a opravdu mi pomohl. Zajímal se, podpořil mě, donesl potřebné věci a uklidnil mě. Nekritizoval a za nic nesoudil. Více o ženském kruhu, podpoře a o ženském přátelství píši více v jiném článku.

A tak jsem konečně začala přemýšlet, co mohu dělat jiného. Co je můj skutečný talent, kdy přestávám vnímat své okolí, nemám hlad a dojít si na záchod mě vyloženě obtěžuje. Kdy já ztrácím pojem o čase? Co je ten můj produkt? Jaká by mohla být moje další cesta? A pátrala jsem a hledala a byla jsem otevřená novým cestám a možnostem.

Volala jsem do vesmíru a hrozně moc chtěla něco jiného. Nevěděla jsem co, ale moc jsem to chtěla. Týden, měsíc, dva měsíce a ono nic nepřicházelo. Moc jsem na tom lpěla. Ale pustila jsem to…

 

Pak se ke mně tak nějak „náhodou” dostal David Kirš a jeho info marketing a já jsem byla tímto fungujícím systémem naprosto očarovaná. Zamilovala jsem se a bylo rozhodnuto. To musím koupit! Koupila jsem si všechny jeho aplikace a systémy, jako je web, účetní systém Fapi a SmartEmaling a začala se učit a vzdělávat v info marketingu.

Jen jsem stále nevěděla, co bude ten můj produkt? Ale ten sytém jsem milovala od prvního dne.

Tak jsme začala pracovat a každou volnou chvilku využila na tvorbu svého nového podnikání.  Vznikl první business plán, logo, vize a strategické plány na první 2 roky, co bych jednou chtěla dělat, co bych chtěla vytvořit. Napsala jsem si spostu věcí, jako například pořádat semináře, mít vlastní prostor pro tvorbu, cestovat s ženama až na Bali a vytvořit onlinový program pro pasivní příjem. Pro mě tehdy všechno jen vzdálené sny mimo mojí skutečnou realitu. No prostě přání spíš nesplnitelná :-).

Několik měsíců zůstaly sny přilepené na zdi, sem tam jsem tam koukla a zasnila se. No a pak už byl ten papír dost špinavý, tak jsem ho sundala ze zdi. A tak jsem to vlastně úplně s lehkostí dokázala pustit!

Čas běžel a já jsem jela podle plánů v hlavě a žila tady a teď. Založila jsem si svou vlastní firmu, Projekty pro radost s.r.o. a vše mohlo začít. Začala jsme tvořit první webové stránky, blog, fakturační systém, propojovala všechny aplikace, zajistila jsem obchodní podmínky a vyřídila veškerou administraci co byla k online podnikání nutná. Vznikla první šablona na email komunikaci a první fans page stránka na Facebooku.

Teď je srpen 2017 a po těch 2 letech jsem zorganizovala desítky ženských seminářů, které navštívilo více jak 900 žen. Vzniklo několik onlinových produktů, otevřela a zavřela jsem studio, prostor pro semináře a vznikla databáze 20tisíc žen. Letos v září jsem také prvně navštívila BALI na Bukitu, kde proběhl ženský seminář s jógou.

Je to až neuvěřitelné, ale všechny sny z ušmudlaného papíru se nakonec splnily! Nemůžu ani pospat, jak velkou cítím vděčnost a zároveň i obrovskou pokoru.

 

Také jsem konečně ukončila svoji v posledním roce už jen externí spolupráci v reklamní agentuře a nebylo to jednoduché. Dokonce jsem dostala nabídku na % podíl ve firmě  ale i přesto jsem opustila stálý a příjemný plat v systému, což byl velký výstup z mé komfortní zóny.

Ale vím, že tahle cesta je ta správná a že má cenu po ní kráčet. Moji práci dnes nepovažuji za „práci“. Když děláte něco na svém, rády a srdcem, není to prostě jen práce, je to zábava a žijete svůj sen. A to stojí za to!

Protože já sama se svému osobnímu rozvoji věnuji již několik let, mám mnoho vlastních zkušeností, které když se ženami sdílím, velmi je zajímají a oči se jim otevírají dokořán, rozhodla jsem se své zkušenosti sdílet.

Chtěla jsem propojit ženský svět a svět ONLINE PODNIKÁNÍ. Založila jsem TENTO BLOG a začala otevřeně psát o ženských tématech.

Věřím, že mé osobní zkušenosti, které mně samotné na mojí cestě pomohly, mohou pomoci i jiným ženám. Proto jsem se konečně rozhoupala, jít s tím vším ven a sdílet svůj život s ostatními ženami. Mohu tím pomoci jiným ženám, které ve svém životě řeší podobné situace, pocity, emoce a právě moje zkušenosti, kroky a řešení, mohou jejich cestu zkrátit a mnohé jim usnadnit.

A protože se věnuji ONLINE PODNIKÁNÍ, které skutečně miluji, připravila jsem také VIDEO ONLINE PROGRAM ZDARMA. Tento nlinový program „JSI V TOM SAMA…“ obsahuje 3 části, které ti pomohou najít nová řešení pro tvoje ONLINE PODNIKÁNÍ. Věnuji se tomu, ža na podnikání nemusíš být sama, jaké strachy je potřeba někdy překonat a jak a kde získat podporu pro svůj projekt. Zde program najdeš.

S láskou

Iva Bernát

Iva Bernát
Mým skutečným talentem jsou technické věci ONLINE PODNIKÁNÍ. A protože miluji aplikace a funkční systémy MioWeb, FAPI a Smart Emailing, pomáhám začínajícím podnikatelům jako jejich OSOBNÍ PRŮVODCE plážovým podnikáním.   Můj příběh si přečtěš zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *