Mojí vášní je cestovat a poznávat nová místa.

A protože JSEM SE ZAMILOVA DO BALI, již třetím rokem POŘÁDÁM, ORGANIZUJI a také dělám OSOBNÍHO PRŮVODCE, především pro jógové pobyty v Indonésii.

Můj příběh

Jmenuji se Iva Bernát a jsem spokojená a šťastná žena. Během 2 let jsem od základu změnila svůj život. Dnes jsem úspěšnou podnikatelkou, mám podporující pracovní kolegyně, pořádám a organizuji semináře v ČR i mimo, především na mém milovaném BALI a mám báječnou dceru a milujícího partnera.          Ale vždycky tomu tak bohužel nebylo. 

Dlouho jsem váhala a pak jsem se domnívala, že jsem opravu našla toho pravého muže a že já se určitě nikdy se svým manželem nerozvedu. Že moje děti nikdy nazažijí to, co já sama, dětství bez otce. Ale stalo se to!

Proč zrovna já? Proč se tohle děje pořád dokola právě mně? Chyba je asi ve mně!

A tak jsem zůstala sama s šestiměsíčním miminkem. Prvních pět měsíců si moc nepamatuji, byla jsem na antidepresivech, člověk žije jako pod dekou. Začala jsem znovu chodit do práce, dceru mi hlídala maminka nebo chůva a já svoji důležitost vložila do práce a postavení ve firmě.

Dlouhou dobu jsem o muže neměla vůbec zájem, a když se pak někdo objevil, nebyl vlastně pro mě volný, byl ženatý a měl už jinou ženu.

Své období temna jsem podpořila i oblečením. Moje oblíbená barva byla zásadně černá, v ničem jiném jsem nechodila. Byla jsem každý den od rána do večera zamračená a na nikoho jsem se ani neusmála. Spíš naopak, na každého jsem se mračila a vysílala výhrůžné signály. Ani se neopovažuj se na mě mile podívat! 

Zasmát se vtipu byla přehrávaná křeč. Hrozbou jsem zakrývala svůj strach a zranitelnost. Hrála jsem si na silnou ženu, kterou nikdo nemůže ohrozit nebo oslabit. Uvnitř jsem byla ale utrápená, zhrzená a nešťastná žena. 

 

Ale v hloubi své duše jsem cítila, že takhle to být nemusí. Začala jsem se věnovat sama sobě a osobnímu rozvoji. Navštívila mnoho seminářů a pracovala na sobě, na tom, kdo vlastně jsem, z čeho jsem vzešla a proč mám nastavená paradigma nejen ve vztazích, ale i k sobě, tak moc špatně.

Začala jsem poznávat nové lidi kolem sebe a naopak jsem začala ztrácet staré přátele. I kontakt s mojí rodinou byl velmi bolestný a odloučení na delší čas bylo citově náročné. 

Pomalu a jistě jsem začala dělat věci podle svého, to, co skutečně chci já a ne moje okolí. Tak jsem se postupně začala stávat šťastnější, spokojenější a milující ženou. Opravdovou ženou, která si váží sama sebe, sama sebe ctí a ví, co je pro ni dobré, skutečné a hodnotné. Co ji podporuje v její osobní cestě ke štěstí. Najednou jsem začala vidět, proč minulost byla tak bolestná. Jen já sama jsem dovolila mít v životě to, co mi v tu dobu stačilo. Ale teď už vím, že mohu mít víc a že si to také zasloužím.  

Moje intenzivní cesta osobního rozvoje trvá už přes 9 let, mám mnoho vlastních zkušeností,  které když se ženami sdílím, velmi je zajímají. Jsou to všechno mé osobní zkušenosti, které mně samotné na mojí cestě pomohly.

 

Naše společnost nám totiž spíše ukazuje, jak se stát silnou, samostatnou a dokonalou ženou, ale jen sama za sebe. A mnohým z nás se to možná i podařilo, nebo se o to snažíme…  Ale jsme skutečně šťastné? Naše city, emoce, vnitřní intuice, sny a vize byly na této cestě mnohdy velmi pošlapány, udusány a třeba i úplně zapomenuty. 

A já jsem nesmírně vděčná, že se tohle v naší společnosti začíná pomalým krůčkem měnit a že se ženy začínají věnovat také sobě, svým potřebám, pocitům a osobnímu rozvoji a že chápou, že pečovat o sebe je velmi důležité

Moje cesta osobního rozvoje mě také zavedla v září 2017 na Bali. Do ostrova jsem se hned zamilovala! Bylo to jako se vrátit po letech zpět domů. Někam, kde se cítíte opravdu dobře a bezpečně. Bali mi pokaždé otevře nové vhledy do mého života, nasměřuje na tu nejvíce vhodnou životní cestu. Právě díky Bali jsem se celkově zklidnila a začala více důvěřovat sama sobě a tomu správnému načasování z vesmíru. Často totiž dostáváme, né to co co zrovna chceme, ale to co opravdu potřebujeme. 

Díky času na Bali se mi podařilo vidět věci v mém životě jinak, najít nová řešení dané situace a řešit vše s větším nadhledem. 

Mojí vášní je cestovat a poznávat nová místa. A protože JSEM SE DO BALI TAK MOC, již třetím rokem POŘÁDÁM, ORGANIZUJI a také dělám OSOBNÍHO PRŮVODCE, především pro jógové pobyty v Indonésii.

A tak se mi splnil můj další sen a fungující prostor pro cestování "Projekty pro radost".  

S láskou

Iva Bernát

Proč jsem se konečně rozhodla psát blog a vydala se na svou novou cestu?

Pracovala jsem od roku 2000 v reklamní agentuře a nakonec jsem to dotáhla až na výkonnou ředitelku.…

Celý článek

Máš skutečnou kamarádku, ženu přítelkyni, svou blízkou sestru?

Jak si to dnešní moderní svět hezky zařídil. Máme v hlavách nastaveno, že scházení žen je slepičárna,…

Celý článek

Sirupy, štávy, medy, MADE HOME

Už několik let si pokaždé přeji udělat domácí bezovou šťávu, lipový sirup nebo pampeliškový med. Vždycky je…

Celý článek

Je důležité o sebe pečovat?

Nikdy jsme neměla potřebu o sobe přehnaně pečovat. To přeci nemá cenu, stejně nejsem krásná, mám kila…

Celý článek

A jaký je ten váš rodinný model?

Každý z nás vyrůstal ve své rodině a ať chceme nebo ne, a možná se nám to…

Celý článek

Kolik času věnujeme v plné pozornosti skutečně jen sami sobě?

Kolik času věnujeme všemu ostatnímu jen ne sami sobě? Kolik dáváme svého času naší práci, dětem, naší…

Celý článek