Je důležité o sebe pečovat?

Nikdy jsme neměla potřebu o sobe přehnaně pečovat. To přeci nemá cenu, stejně nejsem krásná, mám kila navíc. Možná až zhubnu.

Nikdy jsem neměla radost z nakupování oblečení. Stejně mi to moc nesluší, jsem moc tlustá. Možná až zhubnu.

Nikdy jsem neměla potřebu zdobit se, dělat se krásnou. Stejně mi to nepomůže, spíš to bude dost trapný. Možná až budu vypadat lépe.

Nikdy jsem neměla chuť, zajít si na masáž. Někdo cizí se mě má dotýkat. Mých špeků, mého nedokonalého těla. Možná až v příštím životě?

Možná to také znáš? Ten vnitřní hlas, co nám našeptává „tohle není pro mě”.

Ale co tím samy sobě vlastně říkáme. Největším kritikem jsme my samy sobě. To naše myšlenky nám to říkají a vysílají do těla tolik negativních emocí: Nejsi dost dobrá, vypadáš strašně, na tobě nezáleží, no ty teda vypadáš. Kolik jsme tomu už věnovaly za celý náš život času a energie?

Tím vším si jen v sobě posilujeme myšlenku, že na nás nezáleží, že nejsme dost důležité. A to je špatně. Přeci ten nejdůležitější člověk na světě jsem já. Já potřebuju sebe vyživit a naplnit, abych se cítila dobře a spokojeně sama se sebou.

Teprve můj kontakt s ostatním světem, dětmi, mužem, kamarády, kolegy v práci, vše pak může vypadat úplně jinak. Jsme pak mnohem milejší a vstřícnější. Věci nás tolik nerozhodí a nerozčílí. Je moc důležité cítit se jako spokojená žena.

Já se snažím tenhle pocit ve svém životě změnit. Už si tyhle věci před zrcadlem neříkám. Snažím se na sebe dívat s úctou a láskou. Vážit si sama sebe. Někdy mi to jde lépe, někdy hůř. Je to pro mě nová cesta a já po ní zatím nesměle, pomalu, ale s odhodláním kráčím.

A protože si chci vědomě dopřávat ve svém životě přímo královsky, rozhodla jsem si plánovaný wellness víkend ve Svaté Kateřině, pořádně užít a zajít si dokonce i na masáž. Udělat to pro sebe, pro své tělo.

Nechtěla jsem, aby mi někdo bolestivě narovnával tělo a třeba lámal kosti a já u toho trpěla. Chtěla jsem něco naprosto vyživujícího pro mé tělo, které tolik let strádalo. A tak jsem si vybraly aromaterapickou olejovou masáž, která měla celé mé tělo podpořit a zharmonizovat.

Se zvědavostí jsem vzala župan a trepky a šla na svou hodinovou masáž do hlavní budovy. Příjemná recepce, děvčata mi vše vysvětlila, a pak jsem už čekala na svou masérku. Přišla moc milá paní ve středním věku a nabídla mi výběr esence do oleje, ze čtyř vůní. Moc jsem neváhala a vybrala levandulový, protože tyto fialové květy mám moc ráda.

Vše mi před masáží vysvětlila a nechala soukromí, abych si mohla na lehátko vylézt. Vzpomínala jsem na ten nepříjemný pocit, když lezete na lehátko jak velryby a moc se u toho necítíte, špeky se vám třesou a masér se na vás přitom dívá. To není moc pěkný začátek, který by se dal vymazat z hlavy, a masáž si nějak patřičně užít. To byl vždy začátek v křeči, který pokračoval až do konce. Pak jsem si řekla: no konečně to mám za sebou, přežila jsem to.

Moje masérka přišla až po 5 minutách, takže už jsem ležela na břiše a přes zadek měla hozený ručník. Celá masáž probíhala v přítmí, s vůní levandule a s příjemnou relaxační hudbou. Dokonce jsem i jednou úplně klimbla. Po celou dobu jsem byla v mírném jógovém spánku.

Na závěr mi paní masérka zase nechala prostor o samotě jen pro mě a já se mohla zmátořit a obléknout do županu v soukromí. Jen to na mě bylo takové moc rychlé a šup, dokonce se mi i zatočila hlava. Celkově jsem si ale konečně prvně v životě svou masáž užila, s vědomím, že to dělám pro podporu svého těla, že to chci a že je mi při tom moc dobře. Cítila jsem, že dávám sobě to nejlepší a bylo mi moc hezky.

Celkově tak velký resort nemohu hodnotit jako ten nejvíc vyhovující prostor pro wellness víkend. Tady to spíš byla na mě velká masovka. U snídaně 150 lidí, to není pro introverta mého typu to pravé. Mám ráda decentní, menší a útulné prostory.

 

Takže si moc ráda naplánuji příští wellness třeba i s mým partnerem. Budu volit intimnější místo s malou kapacitou a větším soukromím.

Uvítám i vaše případná doporučení, které wellness centrum se líbilo vám?

S Láskou

Iva Bernát

Iva Bernát
Mým skutečným talentem jsou technické věci ONLINE PODNIKÁNÍ. A protože miluji aplikace a funkční systémy MioWeb, FAPI a Smart Emailing, pomáhám začínajícím podnikatelům jako jejich OSOBNÍ PRŮVODCE plážovým podnikáním.   Můj příběh si přečtěš zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *