Jak můžeme přemýšlet jinak?

Když jsme se rozešla se s manželem, byla jsem sama se šestiměsíční dcerou a nutnou potřebou si okamžitě pořídit nějaké vlastní bydení. Nejít jen do pronájmu, ale zajistit nám s dcerou nový domov.

Jelikož jsem byla v té době ještě na mateřské, hypotéka nepřicházela v úvahu. A tak jsem si vybrala řešení, že za všechny peníze, co mi zbyly z prodeje mého předešlého bytu, který jsem měla před manželstvím, nám pořídím družstevní byt s nesplacenou vysokou anuitou v Praze na Chodově.

Tak jsem vlastně získala „hypotéku”. Tehdy jsem toto řešení volila i proto, že jsem vydělávala opravdu slušné peníze a pořád zbývalo z výplaty dost než jen na nutné životní náklady. Pak se ale změnila situace, přišla jsem o práci a nová byla skoro za půlku a ještě mnohem časově náročnější.

Splátka na bydlení a veškeré ostatní nutné poplatky, které jsem měla, moje výplata prostě nepokryla. Pak se to zlepšilo, ale bylo to pořád od výplaty k výplatě. Cítila jsem se jak v začarovaném kruhu. Nemůžu nic změnit, potřebuju tolik peněz jen na svůj “blbej” život.

Pak jsem odjela k moři a měla čas přemýšlet a věci vidět s osdtupem jinak. Začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že byt prodám. Byla to ale velká změna a cítila jsem, že bych to neměla dělat kvůli své rodině a otci dcery, že to není správné řešení, že to přeci nemůžu, že se na mě bude zlobit a moje rodina mě odsoudí.

Bydlení je jedno ze základních pilířů pro stabilní pocit člověka. Je dobré mít ho vyřešené a cítit se v něm bezpečně a spokojeně. Je to domov. Náš byt jsem už ale jako domov delší dobu necítila. Přesto to trvalo ještě dlouho, víc jak rok, byt jsem dokonce na nějaký čas i pronajala, ale nakonec jsem se vrátila ke své původní myšlence a můj kamarád mě v tom jasně podpořil. Řekl: „Na co proboha pořád čekáš? Udělej to a jdi do akce, zbav se toho.“

A tak začal můj nový život a cesta ke štěstí, o kterém jsem předtím díky strachu neměla ani ty nejtajnější představy.

Prodala jsem byt, zase se stěhovala!

Ale také jsem splatila všechny svoje dluhy, založila firmu, koupila nové auto a do roka si pořídila i nové bydlení, malý domeček u Prahy na hypotéku. Naprosto skvělé řešení pro mě.

Přineslo to mnoho hněvu a nesouhlasu mého okolí, ale bylo to skutečně to, co jsem chtěla já sama ve svém životě pro nás s mojí dcerou. I když to nebylo jednoduché, stála jsem si za tím.

A tak jsem konečně dokázala poslechnou sama sebe, svoji intuici, svoje vnitřní dávno zapomenuté přání a o několik více kroků se přiblížila více sama k sobě. Vždyť tohle je můj život, jsem už dospělá a mohu si svůj život žít tak, jak chci já. Na tom přeci není nic špatného.

A to je ukázka toho, že můžeme být někdy tak pohlcení a paralyzováni současnou situací, že mnohdy nevidíme jednoduchou cestu z našeho trápení, jak z toho ven.

Vyjeď ze zajetých kolejí a dej si čas na kvalitní přemýšlení, jak můžeš svoji situaci změnit. Co všechno můžeš udělat ve svém životě jinak?

A jak tedy nalézt ta správná nová řešení?

Jestli svou změnu už v hlavě máš, ale nejsi si tím jistá, cítíš strach, udělej si krátké a jednoduché meditační cvičení.

Zavři oči a představ si svou vysněnou situaci. Ano, už jsi v ní, už ji naplno žiješ. Jsi tam, cítíš svoje tělo, pohybuješ se tam, chodíš, mluvíš, máš z této nové situace své pocity, vnímáš svůj dech a svoje emoce. Sleduj, jak se cítíš v této představě a co na to říká tvoje tělo.

Zůstaň si ve svém novém životě v meditaci tak dlouho, jak budeš potřebovat. Jestli se tvé tělo cítilo v nové představě tvého života dobře, je tvoje rozhodnutí velmi pravděpodobně to správné a ty se s ním vydáš na správnou cestu.

Třeba tě to dovede až k t vému tajnému snu. Pro mě byl sen, jezdit několikrát ročně na Bali a pracovat někde od moře. Dnes realita, kterou žiju. Jsem ve svém vlastním snu :-).

 

Naše tělo je náš velký rádce, a pokud nejsi moc daleko sama od sebe, můžeš si takto jednoduše pomoci kdykoliv, když si nebudeš něčím jistá. Tvé tělo ti vždy dobře poradí :-)!

A pro změnu si stačí položit jen tyhle dvě otázky:

  1. Jak mohu změnit svou současnu situaci?
  2. Jakou mohu udělat konkrétní změnu?

S láskou

Iva Bernát

Iva Bernát
Mým skutečným talentem jsou technické věci ONLINE PODNIKÁNÍ. A protože miluji aplikace a funkční systémy MioWeb, FAPI a Smart Emailing, pomáhám začínajícím podnikatelům jako jejich OSOBNÍ PRŮVODCE plážovým podnikáním.   Můj příběh si přečtěš zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *