Jak jsem se do sebe zamilovala?

Věnujete sobě dost času?

Já jsem hned po prvním týdnu takévé péče k sobě, cítila naprostou změnu uvnitř sebe a k sobě. Jak jsem byla spokojená s tím, co pro sebe dělám, jak jsem si sama sebe začala více vážit a uctívat se a cítila se uvnitř skutečně až posvátně. Těžko se to popisuje, je lepší to zažít a pocítit. 


 

Vnímala jsem, jak moc jsem sama se sebou více spokojená, zamilovaná sama do sebe a mám se za to vše, co jsem si dopřála mnohem více ráda.

A víš, jak se to okamžitě začalo projevovat navenek? Hned po tom prvním týdnu mi můj přítel Petr během víkendu řekl asi pětkrát, jak neskutečně moc mi to sluší, jak jsem nádherná a jak moc mě miluje.

Vždycky mě chválil, ale tohle bylo úplně něco jiného. Moje spokojenost se sebou samou prostě vyzařovala ven. Bylo to cítit, protože já sama sobě jsem se začala líbit. A to bylo pro mého partnera přitažlivé a sexy.

Občas jsem o tomhle, že se to děje, někde slyšela, ale nikdy jsem nezískala žádný konkrétní návod, který by mi skutečně fungoval. Slyšela a četla jsem si, že se musím mít více ráda, že mám přijmout sebe a celou svou minulost a odpustit. Že mám vyléčit své vnitřní zraněné dítě…

Tak jsem tak sem tam něco zkoušela, něco se lepšilo, ale nic moc nefungovalo až tak hmatatelně.

Až čas, který jsem s plným vědomím začala dávat sama sobě a s tím, že si ho dnes umím užít a strávit ho bez výčitek. Pečovat o sebe je skutečně nesmírně důležitá věc pro kvalitu našeho života.

Možná si říkáte, a co když nám to nechtějí dovolit okolnosti, třeba naše děti? Nemám pro sebe prostě čas!

Možná Ti pomůže moje vlastní zkušenost, jak jsem to vyřešila se svojí dcerou já a co mně zafungovalo skvěle.

 

Když jsem začala dávat sobě čas, konečně jsem začala pravidelně cvičit. Ideálně hned ráno venku na terase. Dcera byla o letních prázdninách doma, vždy v průběhu různě dělala, že taky cvičí, mluvila na mě a já jí útržkovitě odpovídala mezi dechovým cvičením.

A především jak začala závěrečná meditace, jógový spánek, měla pocit, že už nic nedělám, tak se začala ptát na všechno možné. To jsem už ale vážně neodpovídala! Ale soustředit se bylo skoro nemožné!

Protože jsou děti neuvěřitelně chytré, nechala si na tento příští čas spoustu věcí, které chtěla povolit. Jako například: „Můžu si vzít celou čokoládu?“ Jo, mlčení znamená souhlas. „Tak dík, mami.“ Nebo: „Můžu si stáhnout do mobilu novou hru? Díky mami!“

Mohlo to skončit tak, že to vzdám a řeknu si, že s ní to vlastně nejde, nebyla jsem od toho moc daleko. Ale řekla jsem si, že musím vymyslet něco jiného, aby to šlo, tohle si vzít prostě nenechám.

Přemýšlela jsem, co s tím a vyzkoušela, co mi funguje ve výchově nejlépe.. Udělat dohodu a požádat ji o pomoc.

Sedla jsem si s ní a požádala ji, jestli by byla tak moc hodná a když budu cvičit, což trvá asi 40 minut, tak mě nechala, protože je to pro mě moc důležité a že by mi tím ona vážně moc pomohla.

Zafungovalo to báječně a ještě byla nadšená, že mi může pomoct s tak pro mě důležitou věcí. Trvá to stále a je to báječné, nepadne ani jedna otázka.

Jestli nemáš děti jako my ostatní matky, tak se přestaň vymlouvat a lelkovat a utíkej si to naplánovat do kalendáře! Ty na sebe mít čas prostě musíš:) !

Tak co nejvíce dní jen pro sebe nám všem ženám.

S láskou

Iva Bernát

Iva Bernát
Mým skutečným talentem jsou technické věci ONLINE PODNIKÁNÍ. A protože miluji aplikace a funkční systémy MioWeb, FAPI a Smart Emailing, pomáhám začínajícím podnikatelům jako jejich OSOBNÍ PRŮVODCE plážovým podnikáním.   Můj příběh si přečtěš zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *